Rakvere linna õpilasmaleva I vahetus toimus 14.06-28.06, kokku 10 tööpäeva. I vahetuses sai tööd 38 noort.
Mida arvavad tublid malevlased õpilasmalevast?
15–aastane Svea-Stina osales esimest aastat malevas. Tema rühmajuhtideks olid Kairit ja Dagny. Rühm käis rohimas Rakvere Reaalgümnaasiumi staadioni juures, linnametsas puid tassimas ja discgolfi rada puukattega katmas (mis ajas ta selja valutama!). Svea-Stina lemmiktööks kõigi päevade jooksul oligi reaalgümnaasiumi võrkpalliplatsi rohimine. Talle ei meeldinud Rahu Halli juures rohida, kuid tegi seda hea meelega koos noorsootöötaja Alariga, kes viskas palju nalja ja motiveeris noori läbi huumori. Vaba aja tegevustest oli Svea-Stina lemmikuks noortekeskuses õudusfilmi vaatamine – oli põnev ja ärevust tekitav. Kui järgmine aasta oleks valida maleva või muu töö vahel, siis ta tuleks pigem tagasi malevasse – malevas on tegevused organiseeritud ning vaba aeg lõbus ja sisustatud.
13-aastase Maria, samuti esimest korda malevas, lemmiktööks oli rohimine, sest talle meeldib ka niisama rohida. Kõige vähem meeldis talle metsas koormat vedada – raske ja tüütu. Parim mälestus oli malevaga Aqvas käimine, sest armastab ujuda. Järgmisel aastal tuleb kindlasti tagasi, sest sai maleva jooksul sõpru juurde.
Dagny, esimest aastat maleva rühmajuht, arvab, et malev andis talle kinnitust konkreetsemale meelele ja enesekehtestamisele. Dagnyle meeldis lastega tutvuda, suhelda ja juttu rääkida.
Rühmajuht Cärolyni rühm käis spordikeskuse alasid rohimas ja korrastamas, linnametsa korrastamas, samuti erinevates koolimajades üle Rakvere, et aidata koolidel valmistuda järgmiseks õppeaastaks. Cärolyn meenutab malevavahetust muigega – 2 teist rühmajuhti kukkusid päeva jooksul õnnetult ja jäid mõlemad vigaste jalgade tõttu karkudele liikuma, seega pidi Cärolyn koos Dagnyga palju koostööd tegema. See tähendas suuremat järelvalvet ja lisavastutust ka laste ees. Tore oli see, et lapsed kohanesid ruttu uute olukordadega. Rühmajuhi kogemus andis tõestust sellele, et suure grupi juhendamisega on võimalik hästi hakkama saada, kui tulla mugavustsoonist välja. Kuna Cärolyn on pärit Viljandist ja Rakvere on talle võõras, siis olid noored väga toetavad ning juhendasid koordinaatide otsimisel hoopis rühmajuhti… Cärolyn peab positiivseks ka koostööd erinevate osapoolte vahel – maleva projektijuht ja rühmajuhid olid alati üksteisele olemas ning probleemid olid lahendatavad.