Puide välisrühm 13.06-23.06

Rakvere linna õpilasmaleva Puide välisrühm alustas tööd 13. juunil Puide külas Peedu Noortelaagris Valgamaal. Noored tegid 10 päeva heakorratöid Peedu Noortelaagri territooriumil ning selle ümbruses.

Koos 11 noorega sõitis malevasse 2 noort rühmajuhti – Jolanda ja Arles.

Mida arvab esimese aasta rühmajuhi kogemusest Jolanda?

“Tegime noortega Peedu noortelaagri alal heakorratöid, alustades kämpingu korrastamistest kuni köögitoimkonnani välja. Poisid käisid teisel laagriplatsil jõutööd tegemas, näiteks tassisid nad erinevaid savikotte. Tüdrukutel oli võimalus käia lisaraha teenimas maasikapõllul, kolmandal päeval liitusid nendega ka poisid. Töö oli üldiselt noorte jaoks kerge, kuid samas väljakutsuv. Minule kui rühmajuhile oli samuti kõik see väljakutset esitav. Haigestusin kahjuks juba 2-3 päeval, olles kõrges palavikus, kuid noorte jaoks pidin olema positiivne ja energiline, et neil oleks kõik hea. Haiguse kõrvalt oli küll natuke raske, kuid usun ja tunnen, et sain rühmajuhina hakkama kõigi noortega.”

Õpilasmalevas osalenud Laura arvab, et töö oli tore, jõukohane ning vaba aega jäi küllaga: “Sain palju uusi sõpru ja ka töökogemuse. Järgmine aasta läheksin kindlasti tagasi.”