Rakvere noortekeskus võõrustas kaugeid külalisi Gruusiast

Täna külastas Rakvere noortekeskust ligi paarkümmend noorsootööspetsialisti Gruusiast. Noortekeskuse  projektijuht-noorsootöötaja Angela Tikofti sõnul oli tegu eriliste väliskülalistega, kellest viis olid riikliku noorteagentuuri töötajad (võrdne meie Euroopa Noored Eesti bürooga) ja 11 Gruusia aasta noorsootöötaja tiitliga pärjatud noorsootöötajad.

„Gruusia noorsootöötajad tulid tutvuma noorsootöö korraldusega Rakveres, kuna oma Eesti õppevisiidi käigus külastavad nad Tallinna ning Narva noortekeskuseid ning suurematele linnadele tasakaaluks ning Eesti noorsootööst laiema pildi saamiseks valisid välja ka ühe veidi väiksema paiga Rakvere näol,“ kõneles Angela Tikoft.

Ta lisas, et on varasemalt koostööd teinud projekti Eestipoolse koordinaatori, Salome Šakarašviliga, kellele jäid silma Rakvere noortekeskuse toimetamised sotsiaalmeedias. „Salome küsis, kas oleme nõus jagama oma kogemusi ka väliskülalistega. Muidugi vastasime jaatavalt, sest kogemuste ja teadmiste jagamine valdkonna esindajatega teisest riigist on suurepärane võimalus ja ühtviisi rikastav mõlemale poolele,“ rääkis Angela Tikoft.

Salome Šakarašvili sõnutsi on Gruusias noorsootöö Eestiga võrreldes alles lapsekingades ning Eestis valdkond ikkagi väga arenenud.

Vahendades Gruusia noorsootöötajate muljeid Eestis kuuldust, märkis Salome, et kui siin on kohaliku omavalitsuse toetus ja ongi noortekeskused, mis on kohalikul tasandil rahastatud, siis Gruusias seda ei ole. Ainus, mis seal töötab, on noorteorganisatsioonid, mis projektipõhiselt suudavad ellu jääda. „2018 loodi Noorteagentuur. Siis hakkasime kohalike omavalitsustega tööd tegema, aitasime neil strateegiaid välja töötada ja selgitada, et inimene, kes seda valdkonda juhib, peab olema vastavate teadmistega ja aru saama selle olulisusest, aga see on üsna pikk tee veel,“ kirjeldas ta.

Salome Šakarašvili sõnul hetkel Gruusias ülikoolides noorsootööd veel ei õpetata. „Sellest aasast tuli selline baaskoolitus, kus nad saavad lõpuks sertifikaadi. Plaan on magistriharidusest alustada ja ka osad kolledžid on nõus seda kutsehariduse tasandil õpetama ja valmis programme looma.”

Fotode ja teksti autor on Rakvere linna kommunikatsioonispetsialist Kristel Mänd