RAKVERE LINNA ÕPILASMALEVA I VAHETUS

Rakvere Linna Õpilasmaleva I vahetus toimus 14.06-25.06. Vahetuses osales 33 särasilmset ja töökat Rakvere Linna noort 🤩

Malev algas mõnusa infopäevaga, mil noored said õppida üksteist tundma ja tutvuda malevasuvega. Üheskoos tehti erinevaid meeskonnamänge ja läbiti edukalt ka seiklusrada.

Töödest said noored malevlased proovida nii multsi vedamist, kalmistu rohimist, kivivahede puhastamist, okste lõikamist ja koondamist, koolimööbli tassimist kui ka mänguväljaku aia värvimist. Samuti käidi Rakvere jaanipeol abiks käepaleasid jagamas (noorte isiklik lemmik 😄).

Vaba aja tegevusi oli mitmeid erinevaid. Malevlased said esmaabikoolituse käigus proovida inimese elustamise tehnikaid 🚑, ööbida noortekeskuses 💤, ettevõtluskoolituse käigus genereerida ideid 💡, külastada veekeskust 🌊, käia kinos vaatamas oma lemmikfilmi 🎞️, osaleda õnnetunnis 🤗 ja meisterdada akrüülmaale 🎨

Nüüd natuke muljeid rühmajuhtidelt ja noortelt 👇👇

Malevlane Nelli: “Ma otsustasin tulla malevasse, et saada uusi tutvuseid ja teha midagi olulist. Minu emotsoonid olid kõrged, olin väga rõõmus ja tundsin ennast teiste juures olles ja nendega suheldes väga hästi. Minu lemmikhetked olid maleva öö ja seikluspargis käimine, sest tegime midagi, mis oli lahe ja pakkus huvi kõigile.”

Rühmajuht Marek: “Minu esmakordne kogemus maleva rühmajuhina oli igati mitmekülgne. Algul ma pabistasin väga, et kuidas, mis moel või millisel viisil ma saaksin anda endast parima, et jätta endast noortele hea mulje. Algul ma olin suhteliselt häbelik ja vaikne ja ausalt öeldes ei julgenud neid suunata valju häälega, aga ajapikku harjusin ära tööposti eelduste ja puudustega ning sain edukalt hakkama. Hoolimata kõigest, olid esimese vahetuse malevlased väga tublid ja töökad ning kui nendega lähemalt tuttavaks sain, mõistsin, et tegemist on mõistlike ja arukate noortega, kes enamasti soovisid omandada uusi ja vahvaid töökogemusi tulevaste sõprade seltsis.”

Malevlane Markus: “Mulle meeldis, et paljudega sai suhelda ja teada saada, millega teised tegelevad vabal ajal, mis nende hobideks on ja sain koos teistega töötada. Otsustasin tulla malevasse sellepärast, et saada teiste inimestega suhelda, mõtteid vahetada, lõbusat aega koos veeta ja natukene taskuraha teenida.”

Maleva projektijuht Cärolyn: “Oli väga mõnus seltskond hakkamist täis noori inimesi. Energiat jagus nii töö tegemiseks kui ka vaba aja tegevustes osalemiseks. Vahva oli näha täiesti uusi nägusid ja loomulikult vanu tuttavaid. Kõik on veel väga värskelt meeles, aga tooksin välja ettevõtluskoolituse, kus malevlased lõid üheskoos erinevaid projekte. Lennukaid ideid ka edaspidiseks!”

Malevlane Ronja: “Otsustasin selle aasta malevast osa võtta kuna, mulle eelmise aasta malev väga meeldis. See on võimalus olla kasulik, teenida taskuraha ja samas teha seda kõike sõpradega koos. Tööprogrammi võrreldes eelmise aastaga, siis sellel aastal oli rohkem rohimist. Lemmiktegevus oli arvatavasti vallimäel käepaelade jagamine. Sellel aastal olid isegi veel huvitavamad vabaaja tegevused. Käisime AQVA Spaas, Lontova seikluspargis ja tegime pauside ajal töökohas erinevaid ergutusmänge. Malevas käimine on mulle andnud hea töökogemuse, mida olen saanud kasutanud oma CV-s.”

Aitäh I vahetuse töömesilastele, näeme järgmisel malevasuvel! 🙏