Vaimse tervise koolitus noorsootöötajatele jõudis lõpule

Oktoober on vaimse tervise kuu ning sellele lähevad Lääne-Virumaa noorsootöötajad vastu uute teadmistega, kuidas hoida enda vaimset tervist ning seeläbi toetada oma töös ja igapäevaelus ka noori paremini. Noorsootöötajaid koolitas Kristiina Isand-Savinksi.

Koolituse eesmärgiks oli tegeleda väljakutseid pakkuvate teemadega, mis meie kõigi igapäevaelus on aktuaalsed, nagu näiteks kaotused ja lein, suhtlemine, teiste mõistmine, enda jaoks aja võtmine. Koolitusel osalejad tõid välja, et läbi praktiliste ja kaasavate tegevuste jõudis nendeni mitmeid teadmisi ja märkamisi, seda nii enda kui grupikaaslaste kohta. Eriti toodi välja tunnete ja mõtete peegeldamise olulisust, enda sisse vaatamist ja seeläbi ka noore mõistmist. Õpiti märkama, missugune toetus on tõeliselt abi vajavale inimesele kasulik ning mis vaid näiline. Neljal järjestikusel neljapäeval kohtudes loodi üheskoos soe ja meeldiv, turvaline õhkkond, kus jagada tundeid ja mõtteid.

Nagu ülalpool öeldud, vaimse tervise kuu sai alguse ning ka meie vaimse tervise projekti teine osa saab oktoobriga alguse. 20. oktoobrist hakkavad Rakvere Avatud Noortekeskuses toimuma vestlusõhtud noortele, Kristiina Isand-Savinksiga. Rohkem infot peagi RANKi kodulehel ning sotsiaalmeedias!

Kristiina kohta saad rohkem lugeda siit: https://iseendaks.ee/minust/