Kokkuvõte & pildid sügisvaheajast

Kui kevadvaheaeg möödus virtuaalselt erinevate nutitegevuste, -viktoriinide ja virtuaalsete challengetega, siis meie kõigi rõõmuks saime vaheaja veeta üheskoos nii noortekas kui noortekast väljast.

Koos noortega pandi kokku tegevusterohke vaheajakava:

Vaheaja esimese päeva, 19. oktoobri, veetsime noortekeskusega Tallinnas. Külastasime noorte seas väga menukat Skypark batuudi- ja mängukeskust ning Skylab teaduslaborit. Peale 2,5 tunnist aktiivset hommikut seadsime bussi teele Lasergame poole. Ees ootas põnev meeskondade vaheline lasermäng (ühe mängu kestus 17 minutit). Võistkonnad jagati punaseks ja siniseks ning punased võitsid mõlemad mängud! Päev läks meeletult ruttu!

Teisipäeval, 20. oktoobril, ootas noori ees põnev pinksiturniir, mille korraldajateks olid noored Henry ja Gregor. Isegi meie endine töötaja Arles pani pinksireketid välkuma ja olukord oli pingeline!

Sügisturniiri parimad pinksimängijad:
1. koht – Gregor
2. koht – Maksim
3. koht – Henry

Kolmapäeva, 21. oktoobri õhtupoolik möödus Rakvere bowlingus ja kahetunnisest aktiivsest mängimisest jäi noortele isegi väheks.

Neljapäeval toimusid nutipäeva raames erinevad sisetegevused, näiteks said noored teadmiseid virtuaalselt proovile panna Eestist ja eesti kultuurist. Päev lõppes filmi ja popcorniga “The Social Dilemma”, mis rääkis sotsiaalmeedia mõjutustest meid ümbritsevas ühiskonnas.

Vaheaja viimane päev, reede, oli meie kõigi jaoks menukaim, sest Rakvere Avatud Noortekeskus tähistas oma 20. sünnipäeva! Noortekeskust külastas päeva jooksul üle 60 noore, kellel oli võimalus võtta noortekeskuse juubelipeost osa: jagati (lugematus…) koguses õhupalle, noorsootöötajad korraldasid mänge, püsti oli pandud fotonurk ja muidugi toimus suur Kahoot meie noortekeskuse kohta läbi 20 aasta – küsimused olid Pauluse kiriku ajaloost, vanadest ja uutest töötajatest, meie noortest… Kahooti võitis edukalt Viku!

Võimlast oli aga järsku saanud hoopis “põrgu”, kust pidi hakkama põgenema, et ellu jääda… ja saatanat kehastas siinkohal seikluskasvatuse töötoa korraldaja Egert. Läbi seikluskasvatuse meetodite said noored arendada meeskonnatööd ja analüüsivõimet, samal ajal ronida ja köiega laskuda… aga ainult ühtse meeskonnana, arvestades iga grupiliikme võimekusega.

Muidugi ei puudunud sünnipäevalt ka sünnipäevapitsad, kringel ja magusad mullivahvlid. Viimased pidulised lahkusid noortekeskusest alles peale 20:00.

Rakvere Avatud Noortekeskus tänab kõiki osalejaid! Järgmiste tegemisteni 🙂